Jaka jest struktura opłat w Tesla Coin?

Podobnie jak większość giełd, Tesla Coin dzieli swoje opłaty na dwie części, dla animatorów rynku i uczestników rynku.

Struktura opłat zmienia się w zależności od kwoty, którą dana osoba handluje na giełdzie.

Chociaż Tesla Coin przedstawia się jako giełda, na której depozyty są „darmowe“, pobiera ona opłaty od klientów za każdy depozyt, którego wartość spadnie poniżej 1000 USD.

Giełda określa tę opłatę jako „opłatę za mały depozyt“, a wysokość pobieranych opłat zależy od deponowanej kryptowaluty.

Oto opłaty za depozyty o wartości poniżej 1000 USD dla niektórych z najpopularniejszych kryptowalut, którymi handluje się na Tesla Coin.

W przypadku przelewów bankowych, opłaty wynoszą 0.100% wpłaconej kwoty, przy czym minimalna opłata wynosi 20 USD/EUR (niezależnie od wpłaconej kwoty).

Ponadto, opłata za wypłatę na Tesla Coin również różni się w zależności od wypłacanej waluty.

Pełną listę kryptowalut i odpowiadających im opłat można zobaczyć tutaj.

Struktura opłat na Tesla Coin jest taka sama jak na konkurencyjnych giełdach, a czasami nawet lepsza. Na przykład, opłata transakcyjna na Kraken dla Bitcoin/USD wynosi 0,26%, podczas gdy Tesla Coin ma ją ustaloną na poziomie 0,200%.

Opłata za depozyt zabezpieczający jest określona według następujących stawek.

Jak zarejestrować się na Tesla Coin?

Zarejestrowanie się na Tesla Coin jest proste. Wszystko, co zainteresowani klienci muszą zrobić, to zalogować się na stronie i przejść przez prosty proces rejestracji, gdzie adres e-mail jest jedyną informacją wymaganą podczas początkowych kroków.

Aby móc dokonywać wpłat i wypłat fiat, klienci muszą zweryfikować swoje konto, podając swoje dane kontaktowe, w tym kraj zamieszkania.

Muszą również przedstawić dowód tożsamości, przedkładając odpowiednie dokumenty online.

Po przesłaniu wymaganych informacji proces weryfikacji trwa od 4 do 5 tygodni.

Warto zauważyć, że weryfikacja jest wymagana tylko w przypadku transakcji opartych na walutach fiat. Jeśli ktoś tylko wpłaca i wypłaca kryptowaluty, nie musi podawać żadnych informacji weryfikacyjnych i może rozpocząć handel zaraz po założeniu konta.

To szczególne podejście sprawia, że Tesla Coin jest łatwiejszą platformą w porównaniu z innymi giełdami, które wymagają pewnej formy weryfikacji nawet przy handlu kryptowalutami, wpłatach i wypłatach.

Tesla Coin nie świadczy swoich usług w następujących krajach

  • Bośnia i Hercegowina
  • Korea Północna
  • Etiopia
  • Iran
  • Irak
  • Syria
  • Uganda
  • Vanuatu
  • Jemen

Tesla Coin nie świadczy również usług dla klientów indywidualnych z USA.